TED Ankara Koleji ardından, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü sonrasında Interbank ile başlayan bankacılık kariyerinde 23 yıl boyunca sırasıyla, Osmanlı Bankası Taksim Şube Müdürü, Finanbank Elmadağ Şube Müdürü, Sitebank Kurumsal Şube Genel Müdür Yardımcısı, Halkbank yeniden yapılandırma projesinde  Yönetici Direktör olarak görev aldı. Tansaş’ın Doğuş Grubuna geçmesiyle birlikte Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak farklı bir sektörde deneyim kazandı.  Bu süreçte pek çok insan odaklı, finans konulu seminere, ürün içerikli eğitime katıldı. Kariyerinin tamamında takım oluşturma ve özellikle de satış ekiplerini yönetme sorumluluğunu üstlendi.

2006 yılından itibaren ise değişik banka kültürlerinde edindiği yöneticilik deneyimlerimden kazanımlarını yönetici adaylarına ve yöneticilere etkili ve bilimsel bir yolla aktarabilmek için kişilerin kendi içlerindeki değere ulaşmasına profesyonelce aracılık edebilmesine zemin oluşturan ICF tarafından akredite edilmiş Profesyonel Koçluk Sertifikasını aldı. Yönetici  ve bireysel formasyon koçluğu alanında uzmanlaştı. 7 yıldır yönetim,  performans yönetimi ve koçluk ve yetkinlik alanlarında eğitimler de vererek özellikle finans sektöründeki yöneticilere koçluk/mentörlük yaparak hem yönetici gelişimine hem de kurumsal ilerlemeye katkı sağlamaktadır.  ICF’in profesyonel koçluk akreditasyonu olan ACTP sertikasını almış olup PCC ünvana sahiptir

1962 yılında doğan Can Karaburçak, ingilizce ve almanca  bilmektedir. “Bir Ömür Mutluluk-Paket Olsun Lütfen” isimli kitabın yazarıdır.