Hikayemiz

Koçluk Evi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd Şti adı ile13 Temmuz 2010 yılında resmi olarak kurulduk.

Can Karaburçak ve Mine Kobal Ok; kurucu ortaklar  olarak, 2007 yılından itibaren bireysel firmaları aracılığı ile vermekte olduğumuz hizmeti ortak platforma taşıyarak aşağıdaki soruların yanıtlarının aranabileceği   bir farkındalık ortamı yaratmak için gelişim ve değişim oluşturmayı amaçladık;

o    Çalışanların hayatında hangi alanlarda farkındalık oluşturulabilir?
o    Bu farkındalık ile gelişim ve değişim için iç motivasyonlarına  ulaşmalarına nasıl aracılık edilebilir?
o    Bu farkındalık  alanları ile kurumlara nasıl değer katılabilir?
o    Çalışanlar ve kurumlar aracılığı ile iş dünyasında pozitif ve çözüm odaklı yaklaşım nasıl çoğaltılabilir?
o    Bu yaklaşım ile dünyanın daha iyiye doğru değişimi yolunda Coaching House olarak  nasıl bir tutam katkı sağlanabilir?

İlk müşterilerimiz finans  ve ilaç sektöründen oluştu. Ne de olsa Can’ın kariyerinde banka şube  yöneticiliğinde  23, Mine’nin de ilaç sektörü eğitim ve danışmalık alanında 13  senesi vardı. Derken bir sürü farklı sektörden bir sürü farklı grup oluştu portföyde.

Sevgili Eren’imiz dünyaya gelince Mine ile yollar gözyaşı ile ayrıldı;  umuyoruz ki bir süreliğine.

Coaching House olarak kişilerin potansiyellerinin farkına varmaları, kuruluşların stratejik hedefleri paralelinde bütün olarak hareket edebilmeleri ve sürekli gelişim ile rekabet üstünlüğü sağlayabilmeleri için sadece bilgi ve beceri değil, uygulamaya yönelik motivasyon kazandırmak için çözüm ortaklarımızla kurumsal gelişime katkı sağlamaya devam ediyoruz.
 
Bugün  bir sürü farklı sektörden bir sürü farklı kuruma;  çalışanların ve yöneticilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyoruz. Bizlerin toplamda 100 yılı aşan profesyonel deneyimini  katarak; tamamen yerel çalışma alışkanlıklarını gözönüne alarak, koçluk yaklaşımı ile yetkinlik ve liderlik programları tasarlıyoruz. Yönetici ve grup koçlukları, koçluk-mentorluk sistemleri oluşturma da  odak alanımız olmaya devam ediyor.

Amacımız özetle;  Farkındalık, Gelişim ve Değişim yaratmak .