Amerikan Robert Koleji ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun oldu. Daha sonra İngiltere’de Nottingham Üniversitesinde İşletme dalında yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına İngiltere’de Merck Sharp & Dohme (MSD) İlaç firmasında satınalma bölümünde başladı. Türkiye’de MSD nin kuruluş aşamasında görev alıp Satınalma, Üretim Planlama ve İthalat Departmanlarını kurdu. MSD’de 14 yıl boyunca üst düzey yönetici olarak ürün müdürü, pazarlama müdürü, satış ve pazarlama müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bu süreçte pek çok yönetim, liderlik, değişik yetkinlikler ve ürün içerikli eğitimler aldı. Satış ekibi yöneticiliği yaparken çok sayıda satış becerileri ve ürün eğitimleri verdi.

2009 yılında değişik pozisyonlarda ve kademedelerde edindiği deneyimleri paylaşabilmek adına ICF tarafından akredite edilmiş Adler International Learning’den Profosyonel Koçluk Sertifikasını aldı. Yönetici Koçluğu alanında uzmanlaştı. Uzmanlık alanları liderlik, yöneticilik, bireysel gelişim, kariyer danışmanlığı ve yönetici koçluğudur.  2009 yılından beri sayısız koçluk, yönetim,  liderlik becerileri seminerleri verdi ve değişik firmalarda üst düzey yöneticiler, ara kademe yöneticiler ve çalışanlar da dahil olmak üzere 120 saatin üzerinde bire bir koçluk yaptı.      

Eser Selcan Aydoslu, Türkiye Tenis Federasyonu lisanslı oyuncusudur. Çeşitli turnuvalarda tekler ve çiftler dalında şampiyonlukları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir. Çok iyi derecede İngilizce, orta seviyede Fransızca ve İtalyanca bilmektedir.